8 Ağustos 2010 Pazar

GÖZLERİNİZDE DİLEDİĞİNİZ GÖRÜNÜMÜ YARATIN

İstenilen illüzyon etkisini yaratmak için, açık ve koyu renk tonları ulanarak göz makyajınızı tamamlayın. Açık tonları uygulayarak gözlerin daha büyük ve yakında görünmesini sağlarken, koyu tonları kullanarak gözlerin ufak ve uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Renklerle oynayın, sonuca siz de inanamayacaksınız.


Birbirine Uzak Gözleri Yakınlaştırmak İçinGöz kapağının iç yarımına koyu tonları uygulayın

Göz kapağının iç kısmında koyu tonları tercih edin ve buruna kadar ki bölümde daha koyu bir tonla karıştırın. İç köşeye daha koyu ve kalın bir göz kalemi uygulayarak etkiyi artırın.Birbirine Yakın Gözleri Uzaklaştırmak İçin

Açık renk bir göz kalemi ile gözün iç köşesine aydınlık bir görünüm verin.

(açık renkte kapatıcı veya parlaklık veren göz farı da uygulayabilirsiniz) Bu uygulama, aynı zamanda güne aydınlık ve canlı bir görünümle başlamanız içinde hızlı bir yoldur.


Gözlerinizi Büyük Göstermek İçin

Gözlerinizin beyazlığını ortaya çıkartın.

Gözleri belirginleştirmek için üst kirpiklerin dibine ince bir çizgi uygulayın. Çok açık tonda bir göz farını göz kapaklarının altına uygulayın. Böylelikle gözlerin parlaklığını artırabilirsiniz. Kirpikleri kıvırın ve maskara ile belirginleştirin.
Gözlerinizi Kalkık GösterinAlt göz kapağına kalem uygulamadan üst göz kapağına odaklanın.

Kirpiklerden kaşlara kadarki bölüme açık tonda bir far uygulayın ve göz kapağına koyu tonu sürün. Göz kalemini sadece dış çizgiye sürün, iç kısmına uygulamayın ve pamuk ile dağıtarak yumuşatın. 1 veya 2 kat maskara uygulayın

2 yorum:

Kokoş Kız dedi ki...

Öneriler harika, ellerine sağlık fakat print etmek istedim olmadı çözüm önerin var mıdır???
sevgiler..
http://kokoskiz.blogspot.com

*♥*ÖzLeMe DaiR*♥* dedi ki...

sağ tuş engelleme kodu kullandığım için olmamış sanırım.. Nasıl olacağı hakkında da bilgim yok canım..