23 Nisan 2010 Cuma

Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri...

Suna Dumankaya, bir şifa dağıtıcı olarak bitkilerden ilaç elde eden anneannesinin binlerce tarifini Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nin desteğiyle geniş ürün çeşidine sahip bir markaya dönüştürmüş. Bağdat Caddesi'ndeki şık dükkanında hem ürünlerini sergileyen hem de doğallığı kokusundan ve dokusundan belli malzemelerle cilt bakımı ve masaj uygulamaları yapan Dumankaya, her hafta Habertürk'ün X ekinde herkesin sorularını cevaplıyor.

Suna Dumankaya sivilce maskeleri, 4 adet sivilce maskesi.. Sivilce birçok genç kızın ve erkeğin sorunudur. Özellikle de ergenlik döneminde ortaya çıkan ergenlik sivilceleri insanı rahatsız eder ve özgüveni azaltır. Bu sorunun azaltılabilmesi için Suna Dumankaya sivilce maskeleri tariflerini evinizde kolayca hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sivilce maskelerini kullanmanın yanında kişi kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden de uzak durmalıdır.

Suna Dumankaya sivilce maskesi 1
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekletin

Suna Dumankaya sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Ardından bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.

Suna Dumankaya sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.

Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak temizleyin. Daha sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üzerine sürün.


Dumankaya'nın doğal saç ve cilt bakım ürünlerini internet üzerinden sipariş etmek için tıkla

2 yorum:

Arzu dedi ki...

Özlemcim,

Sivilce sorunlarında hep uyguladığım ve hayran kaldığım maske: süzme baldır.

Cildine bal sürüp 15 dakika bekliyorsun, ılık suyla duruluyorsun. Sonuç şahane : )

Büyük sivilcelerde ise gece uyumadan önce sivilcenin üzerine bal sürüyorum. Etrafa dağılmaması için üzerine bant yapıştırıyorum. Sabah kalkıyorum ki sivilcem yok olmuş :)

*♥*ÖzLeMe DaiR*♥* dedi ki...

Arzucum;

Bende denemiştim ve gerçekten işe yarıyor! :)